Bernardýni
 
 
 

Interšampioni (C.I.B.)

FCI

Podmínky pro získání C.I.B.

Plemena, která podle FCI nomenklatury plemen nepodléhají zkoušce z výkonu:

Aby měli nárok na titul C.I.B., musí psi splnit následující požadavky:

a) získat ze třech různých zemí od třech různých rozhodčích 4 tituly CACIB (Certificat d’Aptitude au Championnat International de Beauté ) bez ohledu na počet soutěžících psů

b) mezi prvním a posledním získaným CACIBem musí uplynout obdobím minimálně jeden rok a jeden den.Toto období má být chápáno následovně: např.od 1.1.2011 do 1.1.2012.

Aby měl pes nárok na titul FCI Mezinárodní šampion musí:

1) patřit k plemeni definitivně uznanému FCI podle FCI nomenklatury plemen.

2) být čistokrevný. Pes se považuje za čistokrevného, když jeho rodokmen zahrnuje tři kompletní generace předků registrovaných v plemenných knihách uznaných FCI (registrace v příloze plemenných knih nejsou platné), t.j. jméno psa, zkratku FCI uznané plemenné knihy + číslo zápisu. Navíc musí být dodrženy podmínky pro udělování různých certifikátů (CACIB,CACIT,CACIL,CACIAG a CACIOB) tak, jak jsou popsané v různých FCI mezinárodních pravidlech, jako i v dalších požadavcích zahrnutých v současných pravidlech.

Jak na to?

CMKU

 

 
Copyright © 2010 - 2020 Milan Plundra, všechny texty a obrázky jsou osobním vlastnictvím a nemohou být kopírovány a dále publikovány bez našeho souhlasu.