Bernardýni
 
 
 

Národní výstava psů Olomouc

Yankee BIG 3 Olomouc 2021

V neděli 5. září 2021 se nám dařilo také na Národní výstavě psů v Olomouci. Ch. Yankee Wielkopolski Bernardyn získal mezi dlouhosrstými od slovenské rozhodčí paní Viery Staviarské titul Best Of Breed (vítěz plemene) a u krátkosrstých zvítězila Ch. Lola od Strážců hor. V závěrečných soutěží posuzovala II. FCI skupinu rozhočí z Chorvatska paní Suzana Verstovsek, která udělila Yankeemu 3. místo (BIG 3).

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav

Yankee BIG 2 MB 2021

Dělají mi radost. To asi nejvýstižněji popisuje výstavní kariéru krátkosrsté feny Ch. Lola od Strážců hor a dlouhosrstého psa Ch. Yankee Wielkopolski Bernardyn, kteří byli v neděli 29.8.2021předvedeni na Mezinárodní výtavě v Mladé Boleslavi. Oba dva byli hodnoceni zahraničním rozhodčím jako vítězové plemene (Best Of Breed). Lola se stala navíc novým Grandšampionem ČR a Yankee Šampionem ČMKU. V Mladé Boleslavi si užila svou výstavní premiéru také Yankeeho dcera Tika od Strážců hor. Úspěšný den byl završen 2. místem pro Yankeeho ve II. FCI skupině.

2x Mezinárodní výstava psů Brno

Lola BIG 2 DUOBrno 2021

Dvou mezinárodních výstava psů v Brně jsem jsem se zúčastnil ve dnech 14. a 15. srpna 2021 pouze s naší krátkosrstou fenou Ch. Lola od Strážců hor. V sobotu byla hodnocena jako nejlepší fena v plemeni (BOS) a v neděli se stala vítězem plemene (BOB). Následně se potom v závěrečných soutěžích umístila na 2. místě ve II. FCI skupině (BIG 2).

Mezinárodní výstava psů Klatovy

Lola BOB Klatovy MVP 2021 Yankee BOB Klatovy 2021

Náš pár bernardýnů, který nám dal v březnu tohoto roku potomstvo v pododbě vrhu "U2", se předvedl v neděli 1. srpna 2021 na Mezinárodní výstavě psů v Klatovech. Od české rozhodčí paní Lenky Fairaislové získala krátkosrstá fena Ch. Lola od Strážců hor i dlouhosrstý pes Yankee Wielkopolski Bernardyn titul BEST OF BREED (vítěz plemene). Lola splnila podmínky pro uděleneí titulu Český šampion a šampion ČMKU a Yankee splnil podmínky pro udělení titulu Český šampion.

Národní výstava psů Mladá Boleslav

Yankee BIG 2 NVP Bolka 2021 III Lola BIG 3 NVP Bolka 2021 III

V neděli 18. července 2021 jsme se zúčastnili Národní výstavy psů všech plemen v Mladé Boleslavi. Předvedl jsem opět dlouhosrstého psa Yankee Wielkopolski Bernardyn a krátkosrstou fenu Ch. Lola od Strážců hor. V rámci plemene posuzovala bernardýny paní rozhodčí Renata Cepková, která udělila Yankeemu i Lole titul Best Of Breed (vítěz plemene). Do závěrečných soutěží tak postupovali oba naši bernardýni. II. FCI skupinu posuzoval pan rozhočí MVDr. Vladimír Piskay ze Slovenska, který mě velmi mile překvapil. Yankee se umístil na 2. místě (res. BIG) a Lola na 3. místě (BIG 3). Poprvé v historii se stalo, že se v Čechách umístili oba bernardýni (obě dvě variety) na prvních třech místech v rámci skupiny. Proto si tohoto výsledku nesmírně vážím.

Mezinárodní výstavy psů Nitra, Slovensko

Yankee and me Nitra 2021

Tři tropické, náročné a zároveň krásné dny jsem strávil s našimi bernardýny ve dnech 9. - 11. července 2021 na třech mezinárodních výstavách v Nitře na Slovensku. Výsledky byly pro nás naprosto fantastické. Krátkosrstá fena JCh. Lola od Strážců hor i dlouhosrstý pes Yankee Wielkopolski Bernardyn se stali po všechny tři dny vítězi plemene a získali každý 3 x ocenění CAC, CACIB, BOB. Lola, která byla na Slovensku vystavována již v minulém roce, dokončila slovenský šampionát. Yankeemu se dařilo po všechny tři dny také v závěrečných soutěžích, kde se stal v pátek reservním vítězem 2. FCI skupiny (res. BIG) a v sobotu i v neděli ve 2. FCI skupině zvítězil a odcházel z kruhu nejen s titulem BEST IN GROUP, ale také s překrásnými a velkými poháry. Všechna ocenění jsme získali z rukou zahraničních rozhodčích. Velmi si vážím takové úspěchu a těším se z něho jak malé dítě.

Yankee BIG Nitra sobota 2021 a

NVP Klatovy

Lola BOB Klatovz 2021

Naší teprve druhou letošní výstavou byla Národní výstava psů v Klatovech. V neděli 4. července 2021 jsem předvedl naši krátkosrstou fenu JCh. Lolu od Strážců hor, která se stala vítězem plemene a od paní rozhodčí Lenky Fairaislové získala titul BOB.

Dařilo se jí i v závěrečných soutěžích, kde se umístila na 4. místě ve II. FCI skupině (BIG 4), kterou posuzoval pan MVDr. František Šimek.

Vítáme nové strážce hor

Vrh X2 2021

V pondělí 31. května se u nás narodila štěňátka ze spojení krátkosrsté feny Bea z Valdorfských lesů a dlouhosrstého psa Ch. Consul vom Baronenschloss. Přestože Bea pochází z jiné chovatelské stanice, tak je nositelkou krve jednoho z našich nejúspěšnějších odchovanců, kterým byl krátkosrstý pes ICh. EJW. Dallas od Strážců hor.

Podrobnější informac a fotografie jednotlivých štěňátek přidáme v příštích dnech.

Klubová výstava Němčice

Izzi BOB Němčice 2021 Eva klubovy vitez 2021

Pět měsíců roku 2021 téměř za námi a já teprve teď mohu přidat výsledky z naší první letošní výstavy. Byla jí Klubová výstava svatobernardských psů, která se konala 15. května v Němčicích. Předvedeno bylo ze 49 bernardýnů celkem 7 Strážců hor. Sám jsme přivezl ukázat naši fenu JCh. Lola od Strážců hor, která se krátce po štěňatech předvedla ve výborné kondici, a dlouhosrstého psa Yankee Wielkopolski Bernardyn. Yankee se účastnil s naší Aničkou a její kamarádkou také soutěže dítě a pes. Nejlepšího výsledku na výstavě z našich odchovanců dosáhl krátkosrstý pes Ch. JEW. Izzi od Strážců hor, který získal titul Klubový vítěz a vítěz plemene (BOB). Mezi dospělými dlouhosrstými fenami byla nejúspěšnější ICh. Eva od Strážců hor, které patřil také titul Klubový vítěz. Velmi se dařilo i dalším potomkům Strážců hor, kteří se narodili v jiných chovatelských stanicích (a že jich bylo požehnaně :-D ) a já gratuluji i jejich majitelům a chovatelům. Teď už jenom doufám, že se svět vrátí alespoň trochu do běžných kolejí a my se zase budeme moci začít častěji vídat na výstavách.

Lola CAC Němčice 2021 Anička a Yankee KV 2021

VI. Speciální výstava Žamberk

Izzi BIS Žamberk 2020

V sobotu 26. září 2020 se uskutečnil již 6. ročník Speciální výstavy svatobernardských psů, kteoru posuzovala rozhodčí paní Renata Cepková. Naší chovatelskou stanici reprezentovalo hned několik bernardýnů v našem majetku a zároveň mnoho dalších odchovanců. Tak jak to již bývá, někomu se dařilo více a někomu zase méně. Nejúspěšnějším bernardýnem výstavy byl vybrán krátkosrstý pes Ch. JEW. Izzi od Strážců hor, kterí získal titul BEST IN SHOW.

Ljela VSVV Žamberk 2020

Pyšný jsem byl také na naši devitiletou veternáku ICh. JWW. VCh. Lejlu od Strážců hor, která získala titul BIS veterán pro nejkrásnějšího veterána výstavy a zároveń byla nejstarším bernardýnem přihlášeným na tuto výstavu.

Yankee VSV Žamberk 2020

Náš importovaný dlouhosrstý pes Yankee Wielkopolski Bernardyn byl hodnocen jako nejlepší dospělý dlouhosrstý pes a získal titul Vítěz Speciální výstavy. Odpoledne byl také s naší Aničkou předveden v soutěži dítě a pes. Úspěšní byli také další Strážci hor a naši bernardýni. Děkujeme všem majitelům za účast. Někteří potřebují ještě zapracovat na správném předvedení a tak držíme palce na příště.

Výsledky a fotografie z výstav roku 2020

2 x MVP Nitra, Slovensko

Lola BOB Nitra 2020 čtvrtek

Maraton čtyř mezinárodních výstav se konal ve dnech 17. - 20. září 2020 ve slovenské Nitře. Já jsem vystavoval pouze první dva dny naši krátkosrstou JCh. Lolu od Strážců hor, která získala po oba dva dny titul vítěze plemene (Best Of Breed) z rukou slovenských rozhodčích.

MVP Bratislava, Slovensko

Lola BOB Bratislava 2020

Po velmi velmi dlouhé době (dvouleté?) jsem stál s vodítkem v ruce ve výstavním kruhu. Na mezinároní výstavě psů všech plemen v Bratislavě jsem v sobotu 22. srpna 2020 předvedl naši krátkosrstou fenu JCh. Lola od Strážců hor a získal s ní titul BEST OF BREED (vítěz plemene) a zahájili jsme cestu za Interšampionem. V dlouhosrsté varietě byla úspěšná také naše odchvankyně Ch. Gloria Wild od Strážců hor, která získala BOB. Navíc dokončila šampionát Slovenska a také splnila podmínky pro udělení titulu Mezinárodního šampiona krásy (C.I.B.).

NVP Mladá Boleslav, CZ

Lola BOB NVP MB 2020

V neděli 16. srpna 2020 jsme se po delší době konečně i v Čechách dočkali větší výstavy, a tak jsme mohli naše psy předvést na národní výstavě psů všech plemen v Mladé Boleslavi. V krátkosrsté varietě získala titul BEST OF BREED (vítěz plemene) fena JCh. Lola od Strážců hor.

Yankee BOB NVP MB 2020

V dlouhosrsté varietě titul BOB patřil našemu importovanému psovi Yankee Wielkopolski Bernardyn. Uspěšní byli i další Strážci hor. Například titul Národního vítěze mezi dlouhosrstými fenami patřil JCh. Jessi od Strážců hor nebo titul pro nejlepšího mladého plemene (BOJ) získala krátkosrstá fena Nella od Strážců hor.

Úspěchy našich psů a odchovů v roce 2020

NVP Letohallen, Norsko

Lapentti BOS Letohallen 2020

Strážci hor mají svůj domov ve více než 20 zemích. Tentokrát přišly milé zprávy z Norska, kde žije krátkosrstý pes Lapentti od Strážců hor. Ten byl v neděli 9.8.2020 předveden na národní výstavě psů v Letohallen, kde byl hodnocen jako nejlepší krátkosrstý pes.

Strážci hor na výstavách v roce 2020

2 x NVP Riga, Lotyšsko

Zarko BOB Riga 2020 II

Na dvou národních výstavách psů v hlávním městě Lotyšska byl ve dnech 1. a 2. sprna 2020 vystavován náš krátkosrstý odchovanec Zarko od Strážců hor. Po oba dva dny byl úspěšný, když získal od rozhodčích z Litvy a Estonska 2 x titul BEST OF BREED (vítěz plemene).

Výstavní úspěchy Strážců hor v roce 2020

MVP Debrecen, Maďarsko

Frajer Baron JR BOB Debrecen 2020

Na mezinárodní výstavě psů v Debrecen v Maďarsku byl v neděli 2. srpna 2020 předveden náš dlouhosrstý odchovanec Frajer Baron Jr od Strážců hor, který získal od rozhodčího Sergeje Vanži titul BEST OF BREED (vítěz plemene).

Výsledky Strážců hor v roce 2020

2 x Klubová výstava Mørkøv, Dánsko

Mr Danger JR Mørkøv BOS 2020

Krásné zprávy přišly z Dánska, kde žije náš odchovanec mladý dlouhosrstý pes Mr Danger Junior od Strážců hor. Tomu se ve dnech 18. - 19. července 2020 dařilo na dvou Klubových výstavách, kde po oba dva dny vyhrál třídu mladých. V neděli se navíc stal i nejlepším dlouhsorstým psem ve věku pouhých 14 měsíců.

Klubová výstava Němčice

Danger BOB KV 2020

Konečně, po nucené karanténě, můžeme přinést také nějaké výstavní výsledky :) V sobotu
6. června se uskutečnila Klubová výstava svatobernardských psů v Němčicích u Kolína. Posuzovala domácí rozhodčí paní Lenka Fairaislová. Vítězem celé výstavy se stal krátkosrstý pes ICh. WW. EW. GCh. JCh. JWW. BISS. Danger od Strážců hor. Jeho matka, téměř devítiletá krátkosrstá fena ICh. JWW. VCh. Lejla od Strážců hor, získala titul BIS veterán pro nejlepšího veterána výstavy.

Anička Yankee

Také další naši psí kamarádi a odchovanci byli úspěšní. Například mladá krátkosrstá fena JCh. Lola od Strážců hor získala titul Klubový vítěz mladých a Best Of Junior. Úspěšná byla také již šestiletá krátkosrstá fena Ch. Univers od Strážců hor, která získala titul Klubový vítěz a BOS. Náš nový dlouhosrstý pes Yankee Wielkopolski Bernardyn odcházel z kruhu také jako Klubový vítěz a BOS a předvedl se i v ukázce Dítě a pes s naší šestiletou Aničkou. Děkuji za skvělé a profesionální předvedení našich psů dvornímu handlerovi Strážců hor Honzovi Bendlovi a také Alex Matelové. Stejně tak všem majitelům, kteří předvedli naše odchovance.

Kompletní výsledky a fotografie Strážců hor

Joker oslavil 9. narozeniny

Joker 9 years

ICh. Joker od Strážců hor oslavil v sobotu 9. května 2020 své 9. narozeniny. Přejeme si, aby ve zdraví prožil s námi ještě spoustu času. Přestože je Joker již devítiletý, tak jeho nejmladší potomci jsou teprve roční. I ve věku veteránů totiž dokázal splodit potomstvo :)

Ch. Consul vom Baronenschloss v Čechách

Consul 2020

Na základě naší dlouholeté dobré spolupráce s chovateli v Německu se nám podařilo importovat chovného psa Ch. Consul vom Baronenschloss. Děkujeme Franz a Elfride Kolbeck. Doufáme, že se nám podaří po tomto psovi odchovat nějaká pěkná štěňátka.

DUO-CACIB Brno, CZ

Lejla BOV DUOBrno 2020

První dva únorové dny roku 2020 se konaly dvě mězinárodní výstavy psů v Brně. Výsledky Strážců hor mi udělaly radost, zejména pak úspěch naší veteránky. Ale postupně ...

V sobotu posuzoval bernardýny rozhodčí ze Slovinska pan Štefan Šinko. Ten za vítěze plemene mezi krátkosrstými vybral naši veteránku ICh. JWW. Lejlu od Strážců hor. Nejlepším krátkosrstým psem byl Ch. Izzi od Strážců hor a nejlepší mladým plemene Lola od Strážců hor. CACIB mezi fenymi získala Ganja od Strážců hor.

Izzi BOB DUOBrno 2020

V neděli pouzovala naše plemeno paní Renata Cepková, která udělila titul BOB (Vítěz plemene) v krátkosrsté varietě Ch. EJW. Izzimu od Strážců hor a mezi dlouhosrstými feně ICh. Evě od Strážců hor. Lola od Strážců hor byla nejlepším mladým (BOJ) a ICh. JWW. Lejla od Strážců hor nejlpším veteránem (BOV) mezi krátkosrstými. V závěrečných soutěžích se potom dařilo opět ICh. JWW. Lejle od Strážců hor, která se umístila na krásném 3. místě mezi nejlepšími veterány výstavy.

Strážci hor v Brně také splnili šampionáty. ICh. JWW. Lejla od Strážců hor je novým Českým Veterán šampionem, Ch. Izzi od Strážců hor novým Českým šampionem a Lola od Strážců hor je novou Českou Junior šampionkou.

Kompletní výsledky Strážců hor

3 x Mezinárodní výstava psů v Nitře, Slovensko

Izzi BOB Nitra 2020 IV

Na třech mezinárodních výstavách v Nitře si ve dnech 24. - 26. ledna 2020 doběhl pro titul Best Of Breed (vítěz plemene) krátkosrstý pes Ch. EJW. Izzi od Strážců hor. V neděli mu byl také přiznán titul Šampion Slovenska.

Pes roku a Šampion šampionů 2019

Eva Top Dog 2019

V sobotu 18. ledna 2020 probíhalo v kongressové hale Top Hotelu Praha vyhlašování soutěže Pes roku 2019, kterou pořádá ČMKU. Dlouhosrstá fena ICh. Eva od Strážců hor se umístila na 2. místě ve II. FCI skupině.

Ve stejný den a na stejném místě probíhala také soutěž Šampion šampionů. Také zde se ICh. Evě od Strážců hor dařilo a umístila se na 4. místě ve II. FCI skupině.

Národní výstava psů Brno, CZ

Lejla BOV Brno 2020 Lola BOB Brno 2020

Zatím co já jsem doma pečoval o nejmladší Strážce hor, tak se v neděli 12. ledna 2020 prezentovaly naše feny na Brněnské národní výstavě psů všech plemen.

Úplně první výstava to byla pro naši mladou krátkosrstou fenu Lolu od Strážců hor, která začala svoji kariéru výborně. Byla hodnocena nejen jako nejlepší mladý plemene (BOJ), ale z rukou chorvatského rozhodčího pana Dr. Bojana Matakoviče získala také titul Vítěz plemene (BOB). V závěrečných soutěžích byla také vybrána mezi nejlepší 4 juniory ve II. FCI skupině.

Srdeční záležitostí pro mě byl úspěch naší 8,5 leté veteránky, zasloužilé matky ICh. JWW. Lejly od Strážců hor, která se stala nejlepším veteránem plemene (BOV) a odpoledne v závěrečných soutěžích se umístila na 5. místě mezi nejlepšími veterány (BIS veteran 5). Připomeňme, že Lejla je matkou našeho nejlepšího odchovance krátkosrstého psa Ch. WW. EW. JWW. Dangera od Strážců hor.

Nesmím zapomenout ani na dlouhosrstou varietu, kde mě potěšil výsledek feny Ch. Gloria Wild od Strážců hor, která také získala titul Vítěz plemene (BOB) a stala se novým Českým šampionem a Šampionem ČMKU.

Kompletní výsledky a fotografie z NVP Brno

10. narozeniny

Oba jsou z jiného vrhu, ale oba se narodili u nás ve stejný den. Ch. Mischel od Strážců hor a ICh. Lord od Strážců hor, oba zasloužilí rodiče mnoha potomků, teď 10. srpna oslavili 10. narozeniny.

Mischel 10 years
Lord 10 years
Klubová výstava Dánsko

Bylo mi potěšením opět po 5 letech posuzovat klubovou výstavu bernardýnů v Dánsku. Na fotografii BIS - Zoomorf's Herr Andersson.

JUDGING DENAMRK 2021
FB
Anicka and puppy
Lord and me
Dánsko ikona
Milan ikona
Lord ikona
Chelsea ikona
Natalie ikona
Hanah ikona
Pes
My36
My35
Frajer ikona
Otík ikona
Otík´s children
Otík shows
Otík movie
Ocka

Milan Plundra

Vytvořte si vlastní štítek

CMKU
z Dobruské stáje

 

 
Copyright © 2010 - 2020 Milan Plundra, všechny texty a obrázky jsou osobním vlastnictvím a nemohou být kopírovány a dále publikovány bez našeho souhlasu.