Bernardýni
 
 
 

Výstavy v Umagu, Chorvatsko

Umberto Umag 2022 2

Několik posledních dní jsme strávili v chorvatském Umagu, kde jsme si mimo moře užili i výstavy. Konkrétně jednu Speciální výstavu a dvě mezinárodní. Na všech třech jsme prezentovali dva mladé krátkosrsté bernardýny Umberta a Vally od Strážců hor. Umberto byl po všechny tři dny hodnocen jako vítěz plemene (BOB) a při obou mezinárodních výstavách se v závěrečných soutěžích dostal mezi 6 nejlepších psů II. FCI skupiny. Umberto i Vally svými výsledky také splnili podmínky pro získání titulu Junior šampion Chorvatska.

Výsledky a fotografie

Mezinárodní výstava psů Litoměřice, CZ

Viktor res. Junior BIS Litoměřice 2022

Na Mezinárodní výstavě psů v Litoměřících sjme v neděli 22. května 2022 předvedli tři Strážce hor. Byla to teprva druhá výstava pro mladého krátkosrstého psa Viktora od Strážců hor, který byl nakonec z našich úplně nejúspěšnější. Nejprve se stal v kruhu vítězem plemene (BOB). V závěrečných soutěžích zvítězil mezi nejlepšími mladými psy ve II. FCI skupině (Junior BIG 1), následně obsadil krásné 3. místo ve II. FCI skupně (BIG 3). Tím jeho úspěšná jízda nekončila a v soutěži o nejkrásnějšího mladého jedince výstavního dne opět zvítězil a získal titul Junior Best Of Day. Nakonec se stal 2. nejkrásnějším mladým psem celé mezinárodní výstavy (Res. Junior Best In Show).

Výsledky a fotografie

Klubová výstava Němčice, CZ

Umberto JBIS KV 2022 Izzi BIS KV 2022

Na Klubovou výstavu v Němčicích, která se konala v sobotu 21. května 2022, bylo příhlášeno 71 bernardýnů. Předvedeno bylo celkem 13 Strážců hor a dařilo se jim výborně. Absolutním vítězem výstavy byl náš odchovanec krátkosrstý pes Ch. EW. Izzi od Strážců hor, který získal titul BEST IN SHOW. Za nejkrásnějšího mladého jedince s titulem JUNIOR BEST IN SHOW vybral pan rozhodčí Christian Janes (A) našeho krátkosrstého psa JCh. Umberto od Strážců hor. Dále z našeho chovu získala titul Klubovévho vítěze mladých a Best Of Junior dlouhosrstá fena Tika od Strážců hor. Ve veteránech byla předvedena Ch. Univers od Strážců hor, která získala titul Klubový vítěz veteránů a Best of Veterán. Děkuji všem za předvedení a péči o naše odchovance.

Výsledky a fotografie Strážců hor

Vítáme nové Strážce hor

Vrh B3

Ve středu 27. dubna 2022 se u nás narodila dlouhosrstá i krátkosrstá štěňátka ze spojení krátkosrsté feny Bea z Valdorfských lesů a dlouhosrstého psa Ch. Yankee Wielkoplski Bernardyn.

Infromace a fotografie vrhu

NVP Ostrava v Brně

Vally BOJ Ostrava 2022

Letošní národní výstava psů byla přesunuta do Brna. V neděli 10. dubna 2022 tam byli předvedeni tři naši krátkosrstí odchovanci.

ICh. WW. EW. GCh. JWW. JCh. BISS. DANGER od Strážců hor jako vítěz plemene získal již svůj 41. BOB.

Oba mladíci Umberto od Strážců hor a Vally od Strážců hor obdrželi čekatelství CAJC a Vally také titul BOJ pro nejlepšího mladého plemene.

Výsledky a fotografie

MVP Nitra, Slovensko

Yankee BOB Nitra 2022

V neděli 3. dubna 2022 jsem si zajel na otočku na Mezinárodní výstavu psů do slovenské Nitry, kde jsem vystavoval otce našich současných štěňátek dlouhosrstého psa Ch. Yankee Wielkopolski Bernardyn. Yankee se stal vítězem plemene (BOB) a získal svůj čtvrtý slovenský CAC a sedmý CACIB. Touto výstavou splnil Yankee podmínky pro udělení titulu Šampion Slovenska.

MVP České Budějovice

Mezinárodní výstava psů v Českých Budějovicíéch se konala v termínové kolizi s výstavami v Nitře. Proto jsme se s Honzou Bendlem rozdělili a on vystavoval v neděli 3. dubna 2022 právě v Českých Budějovicích. Nejlépe se dařilo jeho krátkosrstému psovi ICh. WW. EW. GCh. JWW. JCh. BISS. DANGER od Strážců hor, který získal titul BOS. Dalé byli předvedeni naši lonští odchovanci a mnou importovaný pes z Německa.

Výsledky výstavy

Vítáme nové Strážce hor

Vrh A3 2022 III

V sobotu 19. února se narodila štěňátka ze spojení JCh. BISS. Perla Carpathian Saint´s a Ch. Yankee Wielkopolski Bernardyn. Ve vrhu jsou krátkosrstá i dlouhosrstá štěňátka.

Fotografie a info o vrhu

DUOCACIB Brno, CZ

Umberto BOJ DUOBrno 2022

Ve dnech 5. - 6. února 2022 proběhly na brněnském výstavišti dvě mezinárodní výstavy psů. Po oba dva dny byli v Brně předvedeni naši psi a odchovanci. ICh. WW. EW. GCh. JWW. JCh. BISS. Danger od Strážců hor byl v sobotu hodnocen jako vítěz plemene (BOB) a v neděli jako nejlepší pes (BOS). Mladý Umberto od Strážců hor získal po oba dva dny CAJC a v neděli navíc i BOJ pro nejlepšího mladého plemene. Stal se tímto novým Českým Junior šampionem.

Výsledky a fotografie z výstavy

Vítáme nové Strážce hor

Vrh Z2 2022 I

Ve středu 2. února 2022 se narodila krátkosrstá štěňátka ze spojení krátkosrsté feny ICh. WW. Lola od Strážců hor a dlouhosrstého psa Ch. Yankee Wielkopolski Bernardyn.

Fotografie a info o vrhu

Národní výstava psů Brno

Danger BIG NVP Brno 2022

Na národní výstavě psů všech plemen v Brně jsem v neděli 9. ledna 2022 zahájil svoji 19. výstavní sezónu. ICh. WW. EW. GCh. JWW. JCh. BISS. Danger od Strážců hor se téměř po dvou letech vrátil do výstavního kruhu ve velkém stylu. Stal se s Honzou Bendlem vítězem plemene (BOB) a v závěrečných soutěžích vyhráli také II. FCI skupinu. Ve třídě mladých jsem poprvé předváděl mladého krátkosrstého psa Umberto od Strážců hor, který byl hodnocen jako nejlepší mladý plemene (BOJ). Ve třídě mladých v dlouhosrsté varietě byl poprvé vystaven náš odchovanec Theodor od Strážců hor, který byl také nejlepším mladým plemene a zároveň získal titul BOS. Na výstavě jsme měli i veteránku Rachel. Více najde na stránce s výsledky výstavy.

Výsledky a fotografie z výstavy

Maraton výstav v Ženevě, Švýcarsko

Lola Geneve final 2021 Lola swiss champion

S krátkosrstou fenou Ch. WW. Lola od Strážců hor jsem během tří dnů (19. - 21. listopadu 2021) absolvoval čtyři výstavy (jednu národní a tři mezinárodní) v Ženevě. Dvakrát se Lola stala vítězem plemene (BOB) a po všechny čtyři výstavy získala od zahraničních rozhodčích švýcarský CAC. Již po sobotní výstavě splnila podmínky a jako první český bernardýn v historii získala titul Švýcarského šampiona.

Výsledky a fotografie z výstav

Mezinárodní výstava psů České Budějovice

Lola BOB CB 2021

Na mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích posuzoval v neděli 10. října 2021 bernardýny pan rozhodčí Jaroslav Matyáš ze Slovenska. Jeho rozhodnutím získala Ch. WW. Lola od Strážců hor letos již 13. titul BEST OF BREED (vítěz plemene). Na výstavě měla svoji premiéru také Loly dcera Ursa Maior od Strážců hor, která ve třídě dorostu získala ocenění velmi nadějná 1.

World Dog Show Brno, CZ

Lola WW 2021 bedna

Týdenní maraton čtyř výstav pro nás končil v sobotu 2. října 2021 Světovou výstavou psů všech plemen v Brně. Bernardýny posuzoval domácí rozhodčí pan Otakar Vondrouš. Já vystavoval pouze naši krátkosrstou fenu Ch. Lola od Strážců hor, která navázala na úspěchy svých předků a z kruhu odcházela s tím nejvyšším hodnocením. Získala titul WORLD WINNER 2021 (Světový vítěz) a BEST OF BREED (Vítěz plemene).

Na výstavě byla předvedena také mladá fena Rhea od Strážců hor, která získala ve třídě mladých známku výborná 3.

Přehled našich Světových a Evropských vítězů

MVP Brno, CZ

Lola final Brnenka 2021 Yankee final Brnenka 2021

Těsně před tím než začala Světová výstava psů v Brně, ve středu 29. září 2021, se na stejném místě uskutečnila ještě Mezinárodní výstava psů. Bernardýny posuzovala paní Viera Staviarská ze Slovenska, která udělila titul BEST OF BREED naší krátkosrsté feně Ch. Lola od Strážců hor a dlouhosrstému psovi Ch. Yankee Wielkopolski Bernardyn. V závěrečných soutěžích se dařilo Yankeemu, který se stal vítězem II. FCI skupiny s titulem BEST IN GROUP.

Klubová výstava Žamberk

Lola Best female ŽBK 2021

Neděle 26. září 2021 patřila Klubové výstav svatobernardských psů v Žamberku. tuto výstavu posuzovala rozhodčí z Polska paní Anna Kochan. Vítězem plemene v krátkosrsté varietě se stala naše fena Ch. Lola od Strážců hor. Její syn Umberto od Strážců hor získal stejně jak předchozí den titul Nejlepší dorost - BIS Puppy. Po oba dva dny byla ve třídě veteránů předvedena téměř 11letá fena Iris od Strážců hor, která získala na klubové výstavě hodnocení BEST OF VETERAN. Iris byla po oba dva dny nejstarším bernardýnem výstavy.

Výsledky našich bernardýnů a našich odchovů

Kompletní výsledky a fotogalerie na stránákch KCHSBP ČR z.s.

VII. Speciální výstava Žamberk

Perla BIS SV Žamberk 2021

VII. Speciální výstava svatobernardských psů v Žamberku proběhla v sobotu 25. září 2021 a posuzovala ji rozhodčí ze Švýcarska paní Loredana Salina. Za nejkrásnjěšího bernardýna výstavy s titulem BEST IN SHOW vybrala krátkosrstou fenu JCh. Perla Carpathian Saint´s. Nejlepší krátkosrstým psem se stal Ch. EJW. Izzi od Strážců hor. Výstavní premiéru si užil náš krátkosrstý pes Umberto od Strážců hor, který byl hodnocen jako nejkrásnější dorost - BIS PUPPY. Děkuji všem za předvedení našich odchovů i péči o ně.

Výsledky všech našich psů a odchovanců

Kompletní výsledky a fotogaleire na stránkách KCHSBP ČR z.s.

Národní výstava psů Olomouc

Yankee BIG 3 Olomouc 2021

V neděli 5. září 2021 se nám dařilo také na Národní výstavě psů v Olomouci. Ch. Yankee Wielkopolski Bernardyn získal mezi dlouhosrstými od slovenské rozhodčí paní Viery Staviarské titul Best Of Breed (vítěz plemene) a u krátkosrstých zvítězila Ch. Lola od Strážců hor. V závěrečných soutěží posuzovala II. FCI skupinu rozhočí z Chorvatska paní Suzana Verstovsek, která udělila Yankeemu 3. místo (BIG 3).

Mezinárodní výstava psů Mladá Boleslav

Yankee BIG 2 MB 2021

Dělají mi radost. To asi nejvýstižněji popisuje výstavní kariéru krátkosrsté feny Ch. Lola od Strážců hor a dlouhosrstého psa Ch. Yankee Wielkopolski Bernardyn, kteří byli v neděli 29.8.2021předvedeni na Mezinárodní výtavě v Mladé Boleslavi. Oba dva byli hodnoceni zahraničním rozhodčím jako vítězové plemene (Best Of Breed). Lola se stala navíc novým Grandšampionem ČR a Yankee Šampionem ČMKU. V Mladé Boleslavi si užila svou výstavní premiéru také Yankeeho dcera Tika od Strážců hor. Úspěšný den byl završen 2. místem pro Yankeeho ve II. FCI skupině.

2x Mezinárodní výstava psů Brno

Lola BIG 2 DUOBrno 2021

Dvou mezinárodních výstava psů v Brně jsem jsem se zúčastnil ve dnech 14. a 15. srpna 2021 pouze s naší krátkosrstou fenou Ch. Lola od Strážců hor. V sobotu byla hodnocena jako nejlepší fena v plemeni (BOS) a v neděli se stala vítězem plemene (BOB). Následně se potom v závěrečných soutěžích umístila na 2. místě ve II. FCI skupině (BIG 2).

Mezinárodní výstava psů Klatovy

Lola BOB Klatovy MVP 2021 Yankee BOB Klatovy 2021

Náš pár bernardýnů, který nám dal v březnu tohoto roku potomstvo v pododbě vrhu "U2", se předvedl v neděli 1. srpna 2021 na Mezinárodní výstavě psů v Klatovech. Od české rozhodčí paní Lenky Fairaislové získala krátkosrstá fena Ch. Lola od Strážců hor i dlouhosrstý pes Yankee Wielkopolski Bernardyn titul BEST OF BREED (vítěz plemene). Lola splnila podmínky pro uděleneí titulu Český šampion a šampion ČMKU a Yankee splnil podmínky pro udělení titulu Český šampion.

Národní výstava psů Mladá Boleslav

Yankee BIG 2 NVP Bolka 2021 III Lola BIG 3 NVP Bolka 2021 III

V neděli 18. července 2021 jsme se zúčastnili Národní výstavy psů všech plemen v Mladé Boleslavi. Předvedl jsem opět dlouhosrstého psa Yankee Wielkopolski Bernardyn a krátkosrstou fenu Ch. Lola od Strážců hor. V rámci plemene posuzovala bernardýny paní rozhodčí Renata Cepková, která udělila Yankeemu i Lole titul Best Of Breed (vítěz plemene). Do závěrečných soutěží tak postupovali oba naši bernardýni. II. FCI skupinu posuzoval pan rozhočí MVDr. Vladimír Piskay ze Slovenska, který mě velmi mile překvapil. Yankee se umístil na 2. místě (res. BIG) a Lola na 3. místě (BIG 3). Poprvé v historii se stalo, že se v Čechách umístili oba bernardýni (obě dvě variety) na prvních třech místech v rámci skupiny. Proto si tohoto výsledku nesmírně vážím.

Mezinárodní výstavy psů Nitra, Slovensko

Yankee and me Nitra 2021

Tři tropické, náročné a zároveň krásné dny jsem strávil s našimi bernardýny ve dnech 9. - 11. července 2021 na třech mezinárodních výstavách v Nitře na Slovensku. Výsledky byly pro nás naprosto fantastické. Krátkosrstá fena JCh. Lola od Strážců hor i dlouhosrstý pes Yankee Wielkopolski Bernardyn se stali po všechny tři dny vítězi plemene a získali každý 3 x ocenění CAC, CACIB, BOB. Lola, která byla na Slovensku vystavována již v minulém roce, dokončila slovenský šampionát. Yankeemu se dařilo po všechny tři dny také v závěrečných soutěžích, kde se stal v pátek reservním vítězem 2. FCI skupiny (res. BIG) a v sobotu i v neděli ve 2. FCI skupině zvítězil a odcházel z kruhu nejen s titulem BEST IN GROUP, ale také s překrásnými a velkými poháry. Všechna ocenění jsme získali z rukou zahraničních rozhodčích. Velmi si vážím takové úspěchu a těším se z něho jak malé dítě.

Yankee BIG Nitra sobota 2021 a

NVP Klatovy

Lola BOB Klatovz 2021

Naší teprve druhou letošní výstavou byla Národní výstava psů v Klatovech. V neděli 4. července 2021 jsem předvedl naši krátkosrstou fenu JCh. Lolu od Strážců hor, která se stala vítězem plemene a od paní rozhodčí Lenky Fairaislové získala titul BOB.

Dařilo se jí i v závěrečných soutěžích, kde se umístila na 4. místě ve II. FCI skupině (BIG 4), kterou posuzoval pan MVDr. František Šimek.

Klubová výstava Němčice

Izzi BOB Němčice 2021 Eva klubovy vitez 2021

Pět měsíců roku 2021 téměř za námi a já teprve teď mohu přidat výsledky z naší první letošní výstavy. Byla jí Klubová výstava svatobernardských psů, která se konala 15. května v Němčicích. Předvedeno bylo ze 49 bernardýnů celkem 7 Strážců hor. Sám jsme přivezl ukázat naši fenu JCh. Lola od Strážců hor, která se krátce po štěňatech předvedla ve výborné kondici, a dlouhosrstého psa Yankee Wielkopolski Bernardyn. Yankee se účastnil s naší Aničkou a její kamarádkou také soutěže dítě a pes. Nejlepšího výsledku na výstavě z našich odchovanců dosáhl krátkosrstý pes Ch. JEW. Izzi od Strážců hor, který získal titul Klubový vítěz a vítěz plemene (BOB). Mezi dospělými dlouhosrstými fenami byla nejúspěšnější ICh. Eva od Strážců hor, které patřil také titul Klubový vítěz. Velmi se dařilo i dalším potomkům Strážců hor, kteří se narodili v jiných chovatelských stanicích (a že jich bylo požehnaně :-D ) a já gratuluji i jejich majitelům a chovatelům. Teď už jenom doufám, že se svět vrátí alespoň trochu do běžných kolejí a my se zase budeme moci začít častěji vídat na výstavách.

Lola CAC Němčice 2021 Anička a Yankee KV 2021
Štěňátka - nové foto

Štěňátk az vrhu B3 od Strážců hor dostala svá jména a zároveň jsme přidali jejich nové fotografie. Na nové majitele čekají ještě některá štěňátka z tohoto vrhu. V případě zájmumě kontaktujte nejlépe na tel.: +420 736 764 119.

Vrh B3 4 weeks
Fenka na prodej

V současné době máme na prodej krátkosrstou fenku, která je ihned k odběru.

Zuzka x
Nové video

#23 Interšampion

Krátkosrstá fena ICh. WW. Lola od Strážců hor je v pořadí 23. bernardýn od Strážců hor, kterému byl udělen titul Mezinárodního šampion krásy - C.I.B.

Lola CIB

Všichni naši interšampioni

Lola Geneve final 2021
Pes roku 2021

Ch. WW. LOLA od Strážců hor je výstavně nejúspěšnější pes ze II. FCI skupiny a 5. nejúspěšnější pes ze všech plemen ya rok 2021!

Lola head 2021

Pes rok je soutěž o nejúspěšnějšího psa výstavní sezóny 2021. Je otevírána pro psy zapsané v plemenné knize ČMKU, jejichž majitelé mají trvalé bydliště na území ČR. Do soutěže se započítávají výsledky z NVP a MVP pořádaných v České republice v roce 2021.

Nová spolupráce

Uzavřeli jsme novou spulupráci a stali se ambasadory značky Brit.

Brit logo
Nová videa se Strážci hor

FB
Anicka and puppy
Lord and me
Dánsko ikona
Milan ikona
Lord ikona
Chelsea ikona
Natalie ikona
Hanah ikona
Pes
My36
My35
Frajer ikona
Otík ikona
Otík´s children
Otík shows
Otík movie
Ocka

Milan Plundra

Vytvořte si vlastní štítek

CMKU
z Dobruské stáje

 

 
Copyright © 2010 - 2020 Milan Plundra, všechny texty a obrázky jsou osobním vlastnictvím a nemohou být kopírovány a dále publikovány bez našeho souhlasu.